Personal shopper

ludzie

Kreowanie wizerunku

Wizerunek jest bardzo ważną kwestią w życiu, a zadbanie o właściwy wygląd może niekiedy przyprawić niemałych trudności. Na ratunek przychodzi personal shopper kraków. Personal shopper, czyli inaczej specjalista do spraw wizerunkowych to osoba, zajmująca się kreowaniem właściwego wizerunku, często osoby takie określa się mianem osobistych stylistów.

Personal shopper to zawód stosunkowo świeży, ale cieszący się coraz to większą popularnością. Personal shopper wspiera swoich klientów i doradza w kwestiach doboru odpowiednich strojów i dodatków. Jego zadania jednak wybiegają daleko poza to pole, gdyż stworzenie najlepszego dla klienta wizerunku nie wiąże się tylko z dobraniem ubrania, ale również z wieloma innymi czynnikami, które to profesjonalny stylista powinien ująć w tworzeniu właściwego wizerunku. Na wizerunek bowiem nie składa się tylko dobrze dobrany do okazji strój i dodatki, ale również fryzura, makijaż, sposób siadania czy rozmowy i wiele innych kwestii. Doradca wizerunkowy powinien wyróżniać się zmysłem estetycznym, interesować się modą i być na bieżąco z trendami, ale również znać zasady dress codu obowiązujące w różnych środowiskach.

Współpraca

Stylista, aby stworzyć najwłaściwszy wizerunek swojego klienta powinien na początku poznać jego styl życia, zawód oraz gust. Taka wiedza, pozwoli przygotować najodpowiedniejsze stylizacje. Personal shopper uczy, jak dobierać ubrania oraz dodatki, towarzyszy podczas zakupów, doradzając i jednocześnie będąc wsparciem dla uczących się savoir vivre właściwego wizerunku. Stylista zakupy może robić również sam dla swojego klienta, wszystko zależy od ustalonych wspólnie warunków współpracy. Osobiści styliści kojarzą się głównie z osobami występującymi publicznie. Znane osoby są ubierane przez fachowców, jednak to nie znaczy, że nie będąc rozpoznawalnym na ulicy nie możemy korzystać z takich usług. Każdy, kto poszukuje swojego stylu, a ma trudność z jego odnalezieniem może skorzystać z pomocy specjalistów wizerunkowych, tak by mieć dobre samopoczucie i cieszyć się wspaniałym wyglądem.